«Γνώρισε τις σχολές της ΔΥΠΑ».

Ειδικότερα, οι μαθητές είχαν τη δυνατότητα να ενημερωθούν για τις γνώσεις και δεξιότητες που αποκτούν όσοι παρακολουθούν το δυικό σύστημα εκπαίδευσης, να πληροφορηθούν για τις ειδικότητες που προσφέρονται από τα Ινστιτούτα Επαγγελματικής κατάρτισης (ΙΕΚ) της ΔΥΠΑ, να βιώσουν την καθημερινή πραγματικότητα των ΕΠΑ.Σ. μαθητείας και των Ι.Ε.Κ της Δ.ΥΠ.Α. Έτσι ήρθαν σε επαφή με τα εργαστήρια πληροφορικής, ηλεκτρολογίας, μηχανικών αυτοκινήτων, κομμωτικής, αισθητικής και αρτοποιείας ζαχαροπλαστικής. Η επίσκεψή έκλεισε με αναμνηστικά δώρα και νόστιμα κεράσματα.

Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί Ρεγγίνα Κανδήλα και Μαντζαφλερη Ιωάννα υπευθυνοι του π