Την 21/02/2024, διοργανώθηκε στο χώρο του σχολείου το 1ο Ενδοσχολικό Τουρνουά “Κύβος του Ρούμπικ”.
Στο τουρνουά συμμετείχαν μαθητές και μια μαθήτρια από όλες τις τάξεις.
Στο διαγωνισμό ταχύτητας, νικητής αναδείχθηκε ο μαθητής της Α’ Γυμνασίου Παπαχατζής Αριστείδης, 2ο ο Παπαχρήστος Άγγελος, 3ος ο Κασσίδης Στέργιος κι ακολούθησαν με μικρή διαφορά οι:Αναστασόπουλος Κων/νος, Λένα Λούκας, Αναστασόπουλος Αναστάσης, Φραδέλος Μάριος.
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες καθώς και στους βοηθούς-κριτες για την πολύτιμη βοήθεια!!!Την απονομή στους τρεις πρώτους έκανε ο διευθυντής του σχολείου Κος Πατέρας Αντώνης.
Ευχόμαστε να συνεχιστεί ο διαγωνισμός ταχύτητας και εκτός των ορίων του σχολείου και απευθύνουμε ανοικτή πρόσκληση και στα υπόλοιπα σχολεία της πόλης μας. Υπεύθυνη διοργάνωσης:Κουντρια Φιλιππία.